Єгипет

Єгипет являється Арабською республікою зі столицею в Каїрі. Країна розташована одночасно на двох материках. Більша частина країни знаходиться в Африці, менша на Синайському півострові. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході – Червоним, на котрому розташувалися основні та найулюбленіші курорти наших туристів (Шарм-Еш-Шейх (Шарм-Ель-Шейх), Хургада, Марса-Алам, Таба, Дахаб, Сафага, Ель-Гуна, Сома Бей). З’єднує ці два моря штучно створений Суецький канал.

                До Єгипту з Києва та інших міст України від 3.5 до 4-х годин льоту. Основними аеропортами прильоту туристичних чартерів є Шарм-Еш-Шейх (раніше відомий як аеропорт Офіра), Хургада, Марса-Алам (Марса Мубарак), час від часу запускаються чартерні програми перевезень в Табу. Регулярними прямими авіарейсами можна дістатися з Києва до Каїру, з пересадкою(ами) до Александрії, Луксору та в Сохаг.

                Єгипет для громадян України, Білорусі та Росії є візовий напрямок, візу можна придбати безпосередньо в аеропортах Єгипту перед паспортним контролем, її вартість залежно від поточного курсу приблизно 700 гривень. Віза одноразова та дає право на перебування в країни до 30 днів. Якщо туристи прилетіли на Синайській півострів (аеропорт Шарм-Еш-Шейх або Таба), при заповненні міграційної картки в туристів є можливість писати SINAI ONLY, в такому випадку до паспорту буде поставлений штамп, що дає право на перебування на Синайському півострові до 14-ти днів. У випадку, якщо строк перебування буде перевищено – з туристу стягується штраф в розмірі 1053 єгипетських фунти, також влада Єгипту залишає за собою право обмежити майбутній можливий в’їзд туристів до країни. Виліт туристів, що перевищили термін перебування в країні може бути обмежений, в такому випадку туристам необхідно скористатися регулярними рейсами.

                Громадянам Молдови необхідно отримувати візу в Посольстві. Право подати документи на отримання візи в Посольстві Арабської Республіки Єгипет в Києві дає свідоцтво на право проживання в Україні або реєстрація в Україні. Жінкам у віці від 15 до 36 (громадянкам Молдови) необхідно отримувати дозвіл на в’їзд.

                Звертаємо увагу туристів на те, що для проходження паспортного контролю в Єгипті необхідно мати при собі: ваучер, страховку та авіаквитки.

                Грошова одиниця Єгипту – єгипетський фунт (місцеві позначки: EGP, LE, L.E. E£, £E).

Приїжджаючим до курортних зон вигідно буде обміняти валюту на місцеві фунти суто для дрібних покупок, на більшості котрих буде невеличка економія, розраховуючись в єгипетських фунтах, а місцеві торговці в 90% випадків з задоволенням розрахують Вас в доларах або євро.

                Обмін валют можна здійснити в обмінних пунктах, банках, аеропорту, а також в готелі і навіть в деяких банкоматах. Найбільш вигідних та надійним стане обмін в обмінних пунктах банків, найменш вигідним – в аеропорту та готелі. Не рекомендуємо міняти валюту в приватних осіб.

                Туристичний сезон в Єгипті є цілорічним, оскільки навіть в період вітрів (листопад-березень) на курортах Червоного моря вода в зонах купання не понижується нижче 22 градусів Цельсія.

                Основними перевагами відпочинку в Єгипті для громадян України є: прийнятна ціна пакетного відпочинку, багатий підводний світ Червоного моря, простота правил в’їзду до країни, клімат, велика кількість визначних місць (особливо історичного характеру), персонал готелів непогано володіючий російською/англійською мовами, а також прийнятна тривалість перельоту.