Хургада

                          Хургада (або Ель-Хардага) – самий старий та найбільший морський курорт на Червоному Морі в східній частині Єгипту (Африканська його частина), розташований в 500км від Каїру.

Протяжність курорту вздовж берега складає 36км.

Клімат Хургади пустельний тропічний з доволі низькою кількістю опадів. В Хургаді немає гір, котрі б закривали курорт від вітру, тому тут навіть в самі жаркі місяці трохи прохолодніше та вітряно. В зимові місяці (особливо січень-лютий) зі зниженням температур до +15°С (рідко до +10°С), іноді супроводжується доволі прохолодним вітром. Вдень в зимові місяці погода дозволяє купатися не завжди, не дивлячись на досить тепле море (температура рідко опускається нижче +21°С), можливість купатися часто залежить від вітру, одначе тепле море дає підстави вважати курорт цілорічним. Літня температура повітря може зростати до +46°С, одначе жара переноситься легко з огляду на те, що повітря сухе, вологість фактично відсутня.

Менш ніж за 100 років Хургада перетворилася з британського поселення нафтовиків-пошуковців в військову базу, але завершення Єгипетсько-Ізраїльської війни в кінці 1970-х надало відчутний поштовх для початку розвитку туризму в регіоні в 1980-х.

Вздовж основних бухт (заток) розташовані райони Хургади:

Ель Ахія, Ель Хелон – околишні райони північної частини курорту, одні з самих молодих, але вже визнані перспективними.

Ед-Дахар – старе місто. Умовний центр курорту з традиційним базаром та автобусною станцією. Тут розташовані старі квартали та будови, магазини та антикварні лавки. Шопінг в Хургаді відбувається саме в цьому місці.

Саккала – район, також відноситься до центральної частини міста, де протягнулася знаменита вулиця Шератон. В Саккалі багато все можливих ресторанів, розважальних закладів, магазинів, орієнтованих на відпочиваючих. Саме в цьому районі Хургади можна знайти розваги в будь-який час доби.

Ель Кавсар – район найбільш свіжої забудови.

Ель-Мамша – район з великою кількістю нових готелів, а також однойменною пішохідною вулицею. Близькість до міських розваг тут поєднується з готелями високого рівня. В Ель-Мамші знаходиться відома дискотека Літл Будда.

Ель Гуна – найбільш екологічно чистий регіон узбережжя Червоного Моря. Розташований в 20-ти км на північ від Хургади, між гірським хребтом Ет Бай та Червоним морем. По суті являється окремим курортом. Регіон щільно забудований готелями, які розташувалися на невеличких острівцях, з’єднаних між собою каналами та мостами. На кшталт Венеції по каналам курсують човни. Курорт має 4 пляжі (Марина, Бужжа, Мангруви та Зейтуна), 3 острови в безпосередньо в Червоному морі (Тавіла, Глобал та Махмея), невеликий аеропорт, гольф клуб, мед. Центр, більше 10-ти центрів дайвінгу, більше 5-ти кайт-серфінг центрів, конюшню, яхт-клуб, пейнтбол, тенісну школу, акваріум, християнську церкву, мечеть, пошту, Арт-вілледж – район лавок художників та ремісників, а також архітектурна споруда «Дихання пустелі».

Саль Хашиш – зелена долина з арабської. Курорт, що динамічно розвивається. Розташований в 18-ти км на південь від Хургади, вздовж бухти Сафага. Не більше 14-ти % території курорту – саме таку долю території курорту відведено під забудову готелів, архітектура яких витримана в східному стилі. Решта території курорту відведено під гольф поля, лагуни, тропічні сади та водні канали. Незаперечним плюсом нових готелів курорту є білосніжні чисті пляжі з прекрасними можливостями для дайвінгу. Одна з підводних атракцій курорту, що особливо заслуговують на увагу – затоплене «місто фараонів».

Сафага – найбільше курортне місто в 50-ти км на південь від Хургади. Сафага має свій морський порт та залізничну станцію. Курорт функціонує також як бальнеологічний центр. Багато туристів приїжджає підлікувати захворювання опорно-рухового апарату, шкірні захворювання (в т ч і псоріаз) на чистому місцевому морському піску, що має цілющі властивості. Не оминають увагою курорт кайтери, дайвери та віндсерфери (в 1993 році тут проходив чемпіонат світу з цього водного виду спорту). На курорті є всі умови для любителів ловити рибу, а також відвідати її наряду зі свіжими морепродуктами в місцевих ресторанах.

Макаді Бей – розташований південніше Хургади, приблизно в 30-ти км. Цей курорт віддалений від міської метушні та вважається кращим для спокійного відпочинку з якісним сервісом в Єгипті. За межами Макаді Бей нема інфраструктури, тільки пустеля та гори, що навряд чи влаштує активних туристів, що надають перевагу розвагам за межами готелю.

Мадінат Макаді – закритий комплекс з 11 готелів на території курорту Макаді Бей, з величезною зеленою територією, широкими піщаними пляжами, гольф-полями, магазинами та власним аквапарком. Район вважається відносно безвітряною зоною. Пляжі деяких готелів схильні до впливу відливів та припливів.

Сома Бей – молодий курортний район на узбережжі Червоного моря Єгипту, розташований на півострові Абу Сома. Сома Бей знаходиться в 40-ка км від міжнародного аеропорту Хургади. Тут як і в Макаді Ви знайдете спокій та усамітнення, розвинену інфраструктуру на території готелів відомих світових готельних мереж, один з найкращих гольф-клубів та знаменитий SPA-центр, що пропонує послуги таласотерапії та грязелікування. Поруч з Сома-Бей нема населених пунктів, тільки готелі, магазини, бари, ресторани та інша туристична інфраструктура в оточенні пустелі, гір та моря.

Особливостями курорту Хургада є, як правило, більш дешева ціна в порівнянні з Шармом, наявність більшої кількості готелів з пісочним заходом в море.

Екскурсії з Хургади організовуються практично в будь-яку точку Єгипту. Самі популярні з них: Луксор, піраміди Гізи, Єгипетський музей в Каїрі.