Шарм-Еш-Шейх (Шарм-Ель-Шейх)

Єгипетський курорт, що в перекладі з арабської мови означає затока Шейха. Розташований в південній частині Синайського півострова на узбережжі Червоного моря. Курорт розтягнувся вздовж узбережжя на 30 км. На південному-заході Шарм межує з національним парком Рас-Мохамед, який розташований в самій південній точці Синайського півострова, на півночі з національним заповідником Набк. На північному-заході курорт прикриває гряда Синайських гір. Неподалік від берега курорту розташований острів Тиран, який належить Саудівській Аравії.

     Клімат Шарм-Еш-Шейху пустинний тропічний з доволі низькою кількістю опадів. В зимові місяці (особливо січень-лютий) з пониженням температур до +15°С (рідко до +10°С), іноді супроводжується доволі прохолодним вітром, який відчувається не в усіх бухтах та готелях. В день в зимові місяці погода як правило дозволяє купатися оскільки температура води не понижується нижче +20°С (влітку досягає +28°С), що робить курорт цілорічним. Літня температура повітря може зростати до +45°С, одначе жара переноситься легко, тому що повітря сухе, вологість фактично відсутня.

Шарм курорт, що динамічно розвивається. В середині 90-х років населення Шарму складало біля 5000 людей; станом на 2022 рік 75 000 людей.

Вздовж основних бухт (заток) розташовані райони Шарм-Еш-Шейха:

     Набк Бей (Nabq Bay) – самий північний район Шарму, що межує з однойменним національним заповідником, розташований напроти острову Тиран. Характерний великою кількістю рифів, що тягне за собою наявність понтонів в готелях, які для більшості з них є єдиним способом зайти до моря в цьому районі. Район Набк найбільш вітрений в період з листопаду по березень, в цей час на пляжах бухти часто можна побачити червоний прапор, що забороняє купання в морі.

     Рас-Насрані (Ras Nusrani) – район, що межує з Набк-Бей та аеропортом. Включає в себе райони Сохо і Монтаза. В районі велика кількість високоякісних готелів та ділових центрів.

     Шаркс Бей (Sharks Bay) – або акуляча бухта. Славиться фешенебельними готелями світового рівня, що мають зелені території, пляжі з кораловим заходом в море, з короткими плаваючими понтонами. В районі Шаркс Бей знаходиться розважальний центр Сохо, де розташовані ресторани, нічний клуб, каруселі для дітей, магазинчики та кафе.

     Корал Бей (Coral Bay) – бухта з широкою пляжною полосою, довжина 2 кілометри, засипана дрібним піском. В цьому районі розташований готельний комплекс Domina Coral Bay, пов’язаний з загальною інфраструктурою.

     Гарденс Бей (Gardens Bay) – бухта умовно поділена на три частини: Нижній, Середній та Високий (Верхній) Сад. Район також багатий на комфортабельні готелі на будь-який смак. Включає в себе пляж Паша Бей (Pasha Bay). Увечері в Гарденс-Бей дуже тихо – за шумними вечірками треба їхати в Нааму.

     Наама Бей (Naama Bay) – самий популярний район Шарму. Формальний центр курорту. Окрім готелів в районі Наама розташовані казино, торгові центри, спортивні майданчики, дайвінг-центри, нічні клуби, Клео-Парк, велика кількість ресторанів, а також пішохідна алея-променад вдовж моря. Вхід в море на пляжах бухти виключно пісочний, тому це ідеальне місце для відпочинку з дітьми.

     Хай-Ен-Нур – район, що не має прямого виходу до моря. Заповнений діловою або приватною забудовою, готелів фактично нема. В районі розташована велика мечеть Шарму, православна церква, медичний центр, Римський театр та автобусна станція

     Хадаба (Hadaba Um Sid) – район по сусідству з невеликими районами Тауер, Іль Меркато (розташований на височині біля скелястого берегу той же бухти) та Аіда. Багатий на коралові сади, повний морською живністю. Також відомий розвиненою інфраструктурою.

     Шарм-Ель-Майя (Sharm El Maya) – район в долині біля однойменної бухти з портом, розташований на південному-заході курорту. Бухта з відмінними пісочними пляжами, східним базаром Old Market (Старий ринок) в мікрорайоні Старе Місто і великою кількістю готелів.

     Особливостями курорту Шарм-Еш-Шейх (Шарм-Ель-Шейх) є велика кількість коралових рифів, наявність вітряних та безвітряних бухт, хороші можливості для дайвінгу, наявність бухт, що поєднують в собі в зимовий період відсутність вітру та наявність піщаного заходу в море.