Чи потрібна мені страховка від переносу рейсу?

Чи потрібна мені страховка від переносу рейсу?

В попередній статті мова йшла про причини затримки рейсів. В цьому матеріалі спробуємо розібрати для наших туристів можливості убезпечити себе, спробувавши монетизувати можливий перенос вильоту чартерного рейсу. В сезоні 2019 року багато операторів українського туристичного ринку ввели опційну можливість придбання страховки від переносу рейсу. Додаткові опційні корективи внесла пандемія 2020 року. Середня вартість подібної послуги для однієї людини складає 170-250 грн.

Час від часу в 2019 році ми пропонували скористатися подібною страховкою нашим туристам, особливо коли мова йшла про переліт на менш надійних в плані переносів вильоту авіакомпаній в складі тур пакету (рейтинг за 4 кварта 2019 року можна подивитися в матеріалі про перенесення авіарейсів). Як видно з статистики попереднього матеріалу, український турист в зоні ризику переносів чартеру, хоча в цілому за останні квартали минулого року відсоток переносів не був таким великим, одначе кожен 7-ий рейс української авіакомпанії вилітав з затримкою.

Наші туристи не були винятком і нажаль, також стикалися з переносами, вплинути на які тур агент не в силі, однаке сповістити про самі непунктуальні авіакомпанії ми вважаємо своїм обов’язком. У випадку якщо авіакомпанія в зоні ризику ми рекомендували опційну можливість виписки додаткового страхового полісу від переносу рейсів. Багато клієнтів з задоволенням погоджувались на додаткову послугу і кілька разів наші туристи дійсно отримали компенсації за даним типом страхування. Механізм компенсації складався з передачі копій персональних документів туристів, реквізитів для компенсації, а також надання документів пов’язаних з купівлею туру та безпосередньо перельотом. Важливо, купуючи подібну страховку пам’ятати про те, що ні один документ пов’язаний з перельотом не має бути втраченим чи загубленим. І якщо роздруківку авіаквитка поновити для тур агента не складає труднощів, то посадочний талон, в якому вказано актуальний час посадки на борт зберігати дуже важливо. Варто одразу наголосити, що виписка подібних страхових полісів можлива тільки для подорожуючих чартерними рейсами, оскільки на регулярних рейсах і так передбачений механізм компенсацій від авіакомпанії, про який мова йшла також у попередній статті.

В 2020 році більшість операторів поєднали послугу страховки від переносу рейсів з страховкою від невиїзду в тому числі з причин хвороби (включаючи COVID). За нових реалій на ринку послуга стала ще більш актуальною, необхідною та привабливою.

Втім, актуальність нової послуги звичайно ж кожен турист визначає сам для себе, прораховуючи можливі компенсації, спів ставляючи їх з витратами на страховку. А ми бажаємо Вам зручних, комфортних та пунктуальних перельотів. Завжди раді сприяти Вам в цьому.

Директор туристичної агенції «Кай Тур», Кривунь Олексій. 

Тэги: