Туреччина

     Турецька республіка розташована в Південно-західній Азії (97% території – півострів Мала Азія), а також в Південній Європі (3% території). Країна з трьох боків омивається морями: на півночі – Чорним, на заході – Егейським, на котрому розташовані курорти: Бодрум, Мармарис, Фетхіє, Олюденіз, Дальян, Кушадаси, Сарийерме, Ізмір, Дідім, Чешме та на півдні Середземним морем з курортами: Анталія, Кемер, Кумлуджа, Белек, Сіде, Аланья.

До Туреччини з Києва та інших міст України від 2-х до 2.5 годин льоту. Основними аеропортами прильоту туристичних чартерів є: Даламан, Бодрум, Ізмір, Анталія та Газіпаша (Аланія). Декотрі аеропорти приймають літаки з України сезонно, в тому числі аеропорти гірськолижних курортів, наприклад Кайсері або Ерзурум. Регулярними прямими авіарейсами можна дістатися з Києва в Стамбул, Анкару, Невшехір, з пересадкою(ми): Антакію, Бінгьоль, Сівас, Кахраманмараш, Ван, Агри, Адану, Батман, Денізлі, Іспарту, Карс, Конью, Кютахью, Малатью, Мардин, Орду, Самсун, Сіірт, Синоп, Сирнак, Трабзон, Хаккярі, Шанлиурфа, Игдир, Едерміт, а також Елязиг.

З 1 липня 2017 року громадяни України мають можливість літати в Туреччину по ID-картам (внутрішнім паспортам), строком перебування до 90 днів за умови, що загальний термін перебування на території Турецької Республіки не буде перевищувати 90 днів протягом шести місяців з дати першого в’їзду.

Громадянам України, що мають намір перебувати на території Турецької Республіки більше максимального терміну перебування, необхідно самостійно звертатися в туристичну поліцію Турецької Республіки.

Вимоги до документів:

  1. Наявність підпису власника документу
  2. Паспорт (чинний не менше 150 днів з дня в’їзду до Туреччини). Продовжені паспорти громадян України дійсні та чинні для в’їзду до Туреччини.
  3. Діти до 18 років можуть мати свій паспорт або бути вписані в паспорт батьків. На вписаних в паспорт дітей старше 5-ти років має бути вклеєна фотографія.

Посольство не розглядає прохання на оформлення туристичних віз для громадян тих країн, котрі отримають візу по прильоту в країну.

Для громадян Молдови: починаючи з 1 червня 2014 року, громадяни Молдови, що мають звичайний або біометричний паспорт, звільняються від необхідності отримання віз для в’їзду/виїзду, транзиту та можуть перебувати тимчасово в Туреччині до 90 днів протягом шести місяців, з дня першого в’їзду.

Молдовським громадянам, бажаючим в’їхати до Туреччини необхідно мати паспорт, дійсний протягом не менш як 60 днів з дня передбачуваного виїзду з Туреччини.

З 01,06,2014 громадяни Білорусі можуть в’їжджати на територію Туреччини з метою туризму без візи. Строк перебування не більше 30-ти днів.

     Грошова одиниця Туреччини – турецька ліра (скорочене позначення валюти: TYR). Приїжджим курортних зон вигідним буде обміняти валюту на місцеві ліри суто для дрібних покупок, на більшості яких буде невелика економія, розраховуючись в турецьких лірах, а місцеві торговці в 90% випадків із задоволенням розрахують Вас в доларах або євро.

     Обмін валют можна здійснити в обмінних пунктах, банках, аеропорті, а також в готелі або навіть в деяких банкоматах. Більш вигідним та надійним стане обмін в обмінних пунктах банків, менш вигідним в аеропорту та готелі. Не рекомендуємо міняти валюту у приватних осіб.

     Туристичний сезон на морських курортах Туреччини: на Середземному узбережжі починається в кінці квітня та закінчується в середині жовтня; на Егейському узбережжі починається в середині червня, закінчується в кінці вересня. Останні роки погода балувала туристів подовженим бархатним сезоном, але плануючи відпочинок поза датами класичного туристичного сезону є шанси потрапити на дощі, вітер та хвилі. Курортний сезон на гірськолижних курортах Туреччини починається в листопаді та тримає до кінця березня. Більшість екскурсійних локацій доступні до відвідин протягом всього року.

     Які екскурсії відвідати в Туреччині?

     Який сувенір привезти з Туреччини?